Sprawdźcie na stronie www.movember.org.pl, bo historia tego wydarzenia jest naprawdę ciekawa.

Ogólnie inicjatywa Movember ma na celu szerzenie edukacji i badań profilaktycznych wśród mężczyzn dotyczących raka jąder i raka prostaty. Jak wiadomo, panowie badają się rzadziej, niezbyt chętnie chodzą do lekarza i ciężko nakłonić ich do dbałości o swoje zdrowie.

Kto ma największą moc i siłę, żeby to zmienić? Drogie panie, żony, partnerki macie niesamowite zdolności nakłonienia mężczyzn do tego, aby zadbali o swoje zdrowie. A zatem, co można zrobić?

Po pierwsze – odwiedźcie nas, otrzymacie od nas bezpłatną zawieszkę instruującą jak nalemovemberży wykonać samobadanie jąder.

Po drugie – każda kobieta korzystająca z naszych usług, otrzyma dla swojego mężczyzny, partnera, brata, ojca, męża zawieszkę, aby przekazać im, jak ważne jest samobadanie.

Po trzecie – każdy mężczyzna biorący udział w naszej Szkole Rodzenia „Aktywni Rodzice” otrzyma zawieszkę.

Po czwarte – motywujcie się nawzajem! Kobiety powinny wykonywać samobadanie piersi, mężczyźni samobadanie jąder. Można sprawdzać siebie nawzajem, czy badanie zostało przeprowadzone. Mężczyźni mogą dostosować się do cyklu kobiety i przeprowadzać badanie tego samego dnia, co kobieta samobadanie piersi. Wykonałaś samobadanie piersi u siebie? Świetnie! A teraz przypomnij swojemu mężczyźnie, aby on wziął się za samobadanie jąder.

Podobnie jak w raku piersi – to mężczyźni wykrywają często zamianę w piersi swojej partnerce, tak i kobiety często są tymi, które motywują swoich mężczyzn do wizyty u lekarza, bo zauważyły bądź wybadały coś niepokojącego u swojego partnera. Jeśli taka forma badania wam odpowiada-kontrolujcie siebie nawzajem.

Po piąte – macie swoje najlepsze sposoby na waszych mężczyzn 🙂

Ważne, aby pamiętać o tym nie tylko w listopadzie, kiedy ma miejsce ta akcja. My ze swej strony będziemy mówić o tym problemie przy okazji naszych spotkań dotyczących profilaktyki raka piersi i szyjki macicy oraz na zajęciach w szkole rodzenia. Drogie kobiety, niech towarzyszy nam hasło: „Ja badam się co miesiąc, zrób to również ty!”. Razem wspierajmy Movember.